Автор Тема: «Про підсумки впровадження нового Державного стандарту загальної початкової осві  (Прочитано 1511 раз)

Пилипчук Ольга Федоровна

  • Постоялец
  • ***
  • Повідомлень: 112
    • Перегляд профілю
2012- 2013навчальний  рік є особливим для початкової школи. Адже, саме з 1 вересня у початковій школі розпочалося поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових програм для школи І ступеня. Ми розуміємо, що якісне впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти буде, в першу чергу, залежати від учителя – його готовності та здатності. «Ера виконавців» відходить у минуле, натомість з’являється потреба в активних і думаючих спеціалістах, які вміють брати на себе відповідальність; забезпечувати технологічність процесу, самостійно моделювати і конструювати інноваційні прийоми, методи, технології навчання; створювати педагогічно виправдані освітні проекти.
          З метою ознайомлення з особливостями змісту та методикою викладання предметів за новими програмами, науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу в початковій школі, підготовки вчителів початкових класів до реалізації змісту нових Державних стандартів,  проведені тематичні ПДС „Формування психологічної культури вчителя»,    «Психолого-педагогічні аспекти навчання  першокласників”,   „Керівництво розвитком учнів ”, ,, Державний стандарт початкової загальної освіти – основний нормативний документ визначення загальнодержавних вимог до освіченості випускників початкової школи”  ,,Психолого-педагогічна підтримка становлення й розвитку особистості молодшого школяра”,   семінари-практикуми, круглі столи, тренінги,  майстер – класи на яких розглядалися питання технологічності методики початкового навчання з огляду на побудову вчителем навчання як цілісного дидактичного процесу.
        Сподіваємось, що     обізнані з психологічними, фізіологічними та віковими особливостями учнів цього віку, педагоги  району розуміють, що визначальними в сучасній освіті є не самі знання, а учні, які визнають цінність знань, їхній інтелектуальний і духовний розвиток.